REİKİ

Aura Nedir?

AURA

 

 

Birçok şekilde tanımlanabilen aura, maddeyi çevreleyen enerji alanıdır. Atomik yapısı olan herşey bir auraya, kendisini çevreleyen bir enerji alanına sahip olacaktır. Canlı maddenin atomları, cansız maddenin atomlarından daha aktiftir ve titreşimleri daha yüksektir. Bu nedenle ağaçların, bitkilerin, hayvanların ve insanların enerji alanları, yani auraları daha kolay saptanabilir ve görülebilir.

 
  Auranın, Semyon Kirlian adlı Rus deneycisince yapılan fotoğraf makinesi kanalıyla da bilimsel olarak gerçekliği kanıtlanmıştır. Sonraları bu sistemin ismi Kirlian Fotoğraf Tekniği olarak da literatürde kendine yer edinmeyi başarmıştırAura'nın bulunduğu atmosferdeki beyaz ışığı çekerek renklere ayrıştırıp insan bedeninde varolan güç merkezlerine iletilmektedir. Bu güç
  (enerji) merkezleri chakra adıyla bilinmektedir. Ayrıca aura insan ruhunun, aklının gelişmesiyle ilgili olarak değişik renklerin sahibidir. O andaki fizik, ruh durumumunuz da auramızın renk ve netliğini etkilemektedir.

  
  Aura üç temel katmandan ve beraberindeki ara katmanlardan oluşmaktadır.
Eterik alan; evrenden gelen ve çevremizde mevcut bulunan hayat enerjilerini vücudumuza iletmektedir.

Psikolojik alan; duygularımız üzerinde yıldızlarla, ruhsal dünyayla bağlantı oluşturmaktadır.

Zihinsel alan; düşünce şeklimiz üzerinde etkilidir. Çift eterik alan; bu üç temel katmanın aralarında yer almaktadır. Bu temel katmanların uyumunu sağlamakla yükümlüdür.

  AURANIN ÖZELLİKLERİ

  

  Her aura kendine özgü bir titreşime sahiptir.

  Her aura diğer auralar ile etkileşim halindedir. 

  Etkileşim ne kadar uzun süreli ve samimi olursa enerji alışverişi o kadar büyük olur.

  Aura ve auradaki değişiklikler, bireyin fiziksel, duygusal, mantal ve ruhsal özelliklerini yansıtır.

  İnsanların vücudunu çevreleyen elektromanyetik alana aura denir. Bu
alanın bir çok önemli fonksiyonu vardır. Evrensel enerjiyi vücudumuza alarak yaşamımızı idame ettirmemizi sağlayan chakralar aurada bulunurlar. Aynı zamanda vücudun çevresini sarmiş bir kalkan görevi yapar. Eğer sağlam ve güçlü bir auramız varsa bize dışarıdan bir hastalığın yada negatif etkinin gelmesi düsünülemez. Ancak auramız zayıflamış veya yırtılmışsa negatif enerjilere ve hastalıklara çok daha açık hale geliriz. O halde auramızın güçlü ve sağlıklı olması fiziksel saglığımız açısından çok önemlidir diyebiliriz. Bunun yanı sıra ruhsal zihinsel ve duygusal sağlığımız açısından da auramızın sağlıklı ve güçlü olması gerekmektedir.
 

AURA KORUNMASI

Zaman zaman aura  enerjilerinizin zayıfladığı olasıdır. Bunun çeşitli  nedenlerinden bazıları; stres, aşırı yorgunluk, sağlığın  bozulması ya da çevrenizden birilerinin sizden enerji  "hortumlamaları" (dramalar ... .). Aura enerjilerinizin şu  ya da bu şekilde azaldığını ya da doğrudan doğruya bir aura  korunma gereksinimi hissederseniz, hemen;.uygulayabileceğiniz bir  yöntem şudur:

Her iki elinizin baş ve  işaret parmaklarınızdan birer halka oluşturun ve bu halkaları iç  içe geçirin. Kendinizi bembeyaz bir ışıkla sarılı olarak  tasavvur edin. Birkaç dakika içinde kendinizi daha canlı ve  enerjetik hissedeceksiniz. Eğer her gün karşı karşıya gelmek  durumunda olduğunuz kişi ya da kişiler (partneriniz, patronunuz  vb.) sizin enerji yitirmenize neden oluyorlarsa, bu yöntemi her gün  yinelemeniz yerinde olur.

Sadece zararlı stresten  korunmak için vücudunuzu tepeden tırnağa güzel bir gök kuşağına  sarılmış olarak tasavvur edebilirsiniz. Bu gökkuşağı koruma  sadece stresi sizden atmakla kalmayacak, aynı zamanda size enerji  vereceği gibi, sizi çevrenizde daha sevilir bir kişi haline  getirecektir.

Başka bir yöntem de,  doğrudan doğruya ve sadece kendinizi tertemiz ve bembeyaz bir  ışığın içinde tasavvur etmektir. Bu korumaya, "koruyucu  aura" da denir. Bu koruma size yönelik olumsuz her şeyi  yansıtarak uzaklaştıracaktır. Bu beyaz ışığı, bir bakıma  "spiritüel bir zırhlı gibi olası olumsuz durumlara karşı kuşanabilirsiniz.

Elbette korunma, tedaviden  daha iyi ve akıllıca bir tutumdur. Sağlıgmızla ilgili herhangi  bir olumsuzluk sezinlerseniz, bu bir olasılık olsa bill' yukarıdaki  yöntemlerden birini devreye sokrnakta tereddüt etmeyin. Unutmayın  ki, eğer bedeninize iyi bakarsanız, o da size bakacaktır ve bunun  yararlı sonuçları hemen auranıza da yansıyacaktır..

UNUTMAYALIM Kİ OLUMSUZ DÜŞÜNCELERLE TIKADIĞIMIZ ÇAKRALARIMIZ DÜZGÜN ÇALIŞAMAYINCA ETERİK BEDENİMİZDE ENERJİ AKIŞINDA SORUNLAR OLUŞUR BU DA AURAMIZI ETKİLER VE AURAMIZDA YIRTIKLAR, ÇÖKÜNTÜLER,YARIKLAR VE GEDİKLER OLUŞUR.KORUYUCU KALKANIMIZ ZARAR GÖRDÜĞÜ İÇİN NEGATİF ENERJİLER BEDENİMİZE SIZAR.BÖYLECE HASTALIKLAR BAŞLAR VE SAĞLIĞIMIZI KAYBEDERİZ.O HALDE BİLELİM Kİ HER ŞEYİN BAŞI SEVGİ VE OLAYLARI KABUL-HOŞGÖRÜ İLE KARŞILAYABİLMEKTE. SEVGİYLE KALIN...

RENKLERİN AURA SAĞLIĞI AÇISINDAN ÖNEMİ

Kırmızı

Kırmızı renk uyarıcı  etkisinden dolayı" adrenalin salgılanmasına neden olur ve kan  deveranını hızlandırır. Bundan dolayı tek başına ve doğrudan  doğruya kullanılmamalı; hemen ardından mavi ya da yeşil devreye  sokulmalıdır. İnsanların kırmızı ışıkla sature oldukları  zaman kas güçlerinin %50 arttığı laboratuvar testleriyle  saptanmıştır. Bu, kırmızı rengin canlılığı artıcı  etkisinden dolayıdır.

Turuncu

Bireyde güven duygusunu  artırıcı, kendisini iyi hissettirici, pankreas ı ve akciğerleri  güçlendirici etkiye sahip olan turuncu rengin; bronşit, astım ve  soğuk algınlıklarına da iyi geldiğini biliyoruz.

Sarı

Depresyonu azaltan, zihni  uyararak bireyi bir bakıma psikolojik bir coşkuya  sürükleyen hoş bir renktir. Birinci derecede sinir sistemi  üzerinde etkilidir ama kaslar ve genel canlılık üzerinde olumlu  bir etkisi bulunmaktadır. Peklik, gaz, hazımsızlık ve çarpıntı  gibi rahatsızlıklarda kullanılabilir. Bu olumlu etkilerine rağmen,  yine de dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Çünkü aşırısı  ishale neden olabilir. Bunlardan ayrı olarak, sarı rengin,  enerjilerin tüm şakralara yaygınlaştırılmasına (dağıtılmasına)  yardım edici gibi olumlu bir etkisi daha vardır.

Yeşil

Şifa ve armoni rengi  olmasından dolayı, yeşil renk doğal bir'toniktir. Yeşil, gerilimi  azaltır ve hipofiz guddesini uvarir. Sert olmayan yeşil ışık baş  ağrılarına iyi gelir. Kadim zamanlardan beri yeşil renk  verimlilik rengi olarak bilinegelmiştir.

Mavi

Mavi  rengin antiseptik ve dokuları / damarları büzücü etkileri  vardır. Serinlik veren etkisinden dolayı, renklerle şifa  çalışmalarında hastaya huzur verme de ve sakinleştirmede  kullanılagelmiştir. Mavi aynı zamanda gırtlak şakrasının rengi  olduğu için; soğuk algınlıklarında, ses kısıklıklarında ve  guatrda kullanılır. Ayrıca; romatizma, kesikler, yanıklar için  de önerilmektedir.

İndigo (Çivit mavi)

Çivit mavisirengin  "serinletici" etkisi vardır. Fiziksel, duygusal ye ruhsal  sorunlarda etkilidir. Kanamayı azaltır ve genellikle de; kulak, göz  ve burun rahatsızlıklarında şifacılar tarafından baş vurulan  bir renktir.

Viyole (menekşe moru)

En üst düzeylerde iş  görür, stresli durumlarda etkilidir.

Akıl rahatsızlıklarında,  gözlerle ilgili sorunlarda ve uykusuzlukta yarar sağladığı  görülmüştür.

Renklerin etkileri  konusunda verdiğimiz bu özet bilgilerin yanı sıra şunları da  eklemek te yarar görüyoruz: Renkler kadar, kişinin pozitif durumu  da önemlidir. Bildiğiniz gibi, kişinin içinde buiunduğu  psikolojik durum hemen aurasına yansır. Durum böyle olduğuna  göre, olumlu düşüncelerin ve pozitif hissiyatın aura ve sağlık  üzerindeki etkisi elbetteki yapıcı yönde olacaktır. Negatif  düşünce ve hissiyatlar ise tam ters yönde aurayı ve sağlığı  etkileyeceği aşikardır.

 

AURADA GÖRÜLEN RENKLERİN ANLAMLARI

Kırmızı: Güç, Canlılık 

Sarı:Güven, Mantık, Liderlik 

Yeşil: Sempati, Denge, Uyum

Mavi:İletişim, Duyarlılık 

Çivit Mavisi:Sezgi, Zihin

Menekşe:Saygınlık, Maneviyat 

Pembe: Şefkat, Yardım

Açık Pembe:Evrensel sevgi 

Kahverengi:Maddiyat, Beden 

Gri:Durgunluk, Korku, Karamsarlık

Siyah: Gizem,Karanlık,negatif 

Beyaz:Kişisel bütünlük, Mükemmel


 AURANIZI TEMİZLEYİN
Tuz (kaya tuzu veya himayala tuzu)Yeni aydan 1 gece yatmadan önce duş alınacak sonra varsa küvet yoksa bir tasta tuz eritelecek Bu suyun içerisinde 10 dk yatılacak veya üzerinize dökülecek daha sonra yıkanmadan kurulanıp yatılacak ve sabah duş alınacak
  Niyet: Çok önemli şu anadan itibaren şifalı tuzumu benliğimi bedenimi ve tüm auramı negatif enerjilerden arındırmak için kullanıyorum ve niyet ediyorum tüm olumsuz enerjiden arınıyorum..

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam165
Toplam Ziyaret854727
SHOPIER

Site Haritası