REİKİ

Usui Reiki Eğitimi

>

         Reiki eğitimi diğer şifa teknikleri gibi öğrenilmez. Eğitime katılmak için uzun süren meditasyonlar yapmış olmak ya da özel yeteneklere sahip olmak gerekmez.Bu beceri, Reiki hocası tarafından öğrenciye Reiki enerjisinin aktarılması (inisiyasyon) ile kazanılır.
         Reiki eğitimi üç aşamadan oluşmaktadır.
 
BİRİNCİ AŞAMA 
         Reiki’nin bu aşaması kendini keşif, kişisel değişim, yeni deneyimler ve yüksek bir güçle bağlantının derin duygularıyla dolu, keyifli bir yolculuğun başlangıcıdır.
         Birinci aşama eğitimi, öğrenciye Reiki enerjisinin aktarılması ile başlar. Bu aşamada Reiki’nin tarihçesi, amacı, neler yapabileceği öğretilir. Kişinin kendisine ve başkasına Reiki uygulayabilmesi için gereken standart el pozisyonları gösterilir.Uygulamalar yaptırılarak öğrencinin enerjiye alışması ve pozisyonları kullanmayı öğrenmesi sağlanır.
         Bu aşamayı tamamlayan, yaşam boyu kullanabileceği bir tekniğe sahip olur.
 
İKİNCİ AŞAMA 
         Reiki’yi anlamak ve tamamen adapte olmak için atılan ikinci büyük adımdır. Bu eğitim, birinci aşama eğitiminden en az üç ay sonra verilir. Burada amaç, öğrencinin tam uyumu sağlayabilmesi için gereken sürenin tamamlanmasıdır.
         Bu aşamada öğrenciye, Reiki sembolleri öğretilir. Bu sembolleri kullanabilmesi için gerekli inisiyasyonlar verilir ve teknikler aktarılır. Kanji Japoncası olan semboller kutsal sayılır ve Reiki geleneğinin bir parçası olarak gizli tutulur. Sadece ikinci aşama öğrencilerine verilir. 
Semboller yoluyla uzaktaki birine şifa gönderebiliriz. Artık reiki daha
yogun bir enerji olarak kullanılır.
 
ÜÇÜNCÜ AŞAMA 
         Reiki’nin üçüncü aşama eğitimi master olma aşamasıdır. Master eğitimi 3a ve 3b aşamalarından oluşur.
        3a ile  öğrenciye master sembolü öğretilir. İnisiyasyon uygulanır ve master sembolünün kullanım şekilleri öğretilir. Bu aşama, ileri seviye olarak adlandırılabilir. 3b ile  master olma yeteneği verilir ve uyumlamanın nasıl yapılır öğretilir.
         Master sembolü, daha yüksek enerjilere açılmak ve bu açılma yeteneğini kuvvetlendirmek içindir. Yüksek enerjiler için daha geniş bir kanal olmayı sağlar. Bu sembol, vibrasyonu çok kuvvetli bir güçtür. İnisiyasyon işlemi sırasında daha yüksek enerjilere kanalize olunur. Meditasyon ve kişisel gelişimde kullanılır. Bu sembolün odağı ruhun tedavisidir.
         Üçüncü aşama, geleneksel Usui sistem düşünce tarzına göre hayatını Reiki’ye adayacak olanlara verilir.

Bu eğitim ve uyumlama hakkında bizimle iletişime geçmek için buraya tıklayınız 

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret848103
SHOPIER

Site Haritası