REİKİ

SEİCHİM REİKİ


SEICHIM REIKI

(SEKHEM REIKI)  
Ön koşul: Usui master olmak
Sekhem (Seichim) çok eski Mısır tapınaklarından alınmış bir terimdir ve “güç, kuvvet, kudret” demektir. Patrick Zeigler Say-Keem, Tom Seaman Say- Sheem, ve bazı uygulayıcılar Sekhem diye adlandırırlar. Mısır, Atlantis ve Lemurya’da bolca kullanıldığı bilinmektedir.

Duruma göre kullanımı değişmektedir. Düşünce ve niyet ile, enerji yoğunluğu değistirilebilir. Sevgi dolu, şefkatli ve yumuşak bir enerjidir, uygulanan kişiyi güçlendirir, destekler, bu nedenle de olumsuz durumlar, travmalar, psikolojik dalgalanmalar oluşturmaz. Huzur içinde olmamızı sağlar ve ruhsal gelişmemize engel olan blokajları çözer, Tanrının hediyesi enerji bizi sarıp sarmalar. Kendimize dönüp, içimize dürüst olarak bakabilme cesareti verir, gerçekte kim olduğumuzu anlamamıza ve gereken şifayı kendimize uygulamamıza yardım eder.

Reiki ve Seichim metodu kimilerine göre evrensel yaşam enerjisinin kanalı kimilerine göre de şifa enerji kanalıdır. İnanç gerektirmez. Yönlendirilme özelliği taşımaktadır. Sistem kullanımı gereği şifasal aktarım içermektedir. Beden üzerinde sembollerle kullanım içeren bir metoda sahiptir. Bu yolda kontrollü ve bilinçli kullanım gerekmektedir. Semboller her yere çizilebilirlik özelliği taşımaktadır. Bu öğretiyi alan kişide aklına gelen; her yere, her nesneye, her canlıya ve yaşamsal, şifasal her şeye sembolünü çizim yapmakla yükümlüdür. Seichim Reiki çalışmalarının, deneme yanılma ile enerjinin yaşamsal ve şifasal anlamda her gün tüm dünyaya gönderilebilirlik özelliği vardır.

Reiki ve diğer enerjilerden onu farklı kılan nedir?

Uygulandığı sırada insanı çevreleyen güç çok daha fazladır. Diğerlerinin yarısı kadar zaman uygulansa bile diğerlerinden çok daha uzun süre vücutta kalır, insanın fiziksel, ruhsal, enerji bedeni, zekası ve duyguları üzerinde aynı zamanda etki gösterir. Sekhem'de tam eksiksiz şifa vardır, insanın her yönüne etki eder. Şifası çok derinlerden başlar. Fiziksel olarak insanın çekirdek hücrelerine, mental olarak inanç duygularına ulaşır. Hastalığın kendisini değil gerçek nedenini bulur. Sekhem ruh seviyesinde çalışır. Diğer enerji sistemleri ile beraber uyumludur. Kaynak bir tanedir ama onu kaynaktan kendimize akıtma teknikleri değişiktir, bazı musluk diğerine göre daha fazla debide su verir. Enerji kaynağı bir tanedir ama onu kendimize akıtma tekniği birçoktur. Usui Reiki, Karuna Reiki, Seichim Reiki, Lightarian Reiki, Kundalini Reiki, Sacred Flames Reiki gibi. Seichim Reiki'de titreşim frekansı Usui Reiki'den daha fazladır. Usui Reiki'ye uyumlanan ve onu kullanan kişilerin Seichim'i kullanabilmesi normal bir gelişmedir.
Seichim Reiki'ye inisiye olmak için kişinin Usui Reiki Master inisiasyonunu almış olması gerekir. Seichim Reiki de ikinci basamak enerji sistemleri sınıfına dahildir.

SEICHIM REİKİ SEMBOLLERİ


Reiki ve Seichim sembolleri birlikte kullanıldığında evrensel yaşam enerjisinin kullanım alanını destekleyicidirler, ya da doğrudan etkilerler.
Seichim Reiki enerjisi ve 4 adet sembol ile birlikte öğrenilir, ilave olarak 2. aşama da 5 sembol eklenir. Değişim, yönlendirilme ve aktarıcı özellik içerirler. Her alanda kolaylıkla uygulanabilirler, bol pratik yaparak kolaylıkla adaptasyon sağlanabilmektedir. Semboller kullanılarak kısaca aktarım kolaylaştırılır, gizlilik içeren semboller, uyumlamadan geçen kişi dışında asla başkası tarafından kullanılmamalıdır. Tüm semboller zaman içerisinde enerjiyi yakalar, Master’ ın dokunuşuyla öğrenci ve sembol arasında bağlantı sağlanır, hafızasına yerleştirilir, arınmışlığı sağlar, hepsinin yazım ifadesi içinde saklıdır. Baştan aşağıya doğru tüm vücuda çizilir.

Reiki gibi Seichim’de sifa sistemidir. Evrenin sonsuz kaynagindan gelir bu enerji. Yasayan isik enerjisi olarak ogretilir. Sistemi her kullanan ve ogreten kendine gore degisiklikler yapmistir. Kullanilan semboller ayni olmakla beraber bazi gruplar sembollerin bazilarini kullanmaz. Enerji sifa icin, kisiliginizi gelistirmeniz icin gercek potansiyelinize kavusmaniz icin kullanilir.


Bu sistem sadece Usui Reiki Masterları tarafından alınabilir.Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret848108
SHOPIER

Site Haritası