REİKİ

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

REİKİ NASIL HİSSEDİLİR?

Reiki uygulamalarısırasında deneyimlenen hisler kişiden kişiye değişmektedir.Çoğu kimse enerjiyi ısı ya da karıncalanma olarak hissetmektedirler. Çoğu zaman şifa alan kişiler uygulayıcının ellerini soğuk ya da çok sıcak hissetmektedirler. Fakat derin bir rahatlama hissi herkes tarafından hissedilmektedir.Buna ilaveten, bazı kimseler etraflarını çevreleyen parlak yayılımı hissetmektedirler.Reiki enerjisi kişinin bütün sıkıntılarını, endişelerini, korkularını, ya da diğer olumsuz duygularını açığa çıkardığı için, bazı kişiler kendilerini uykulu hissetmekte ya da kendilerini boşlukta hissettiklerini söylemektedirler.Bazı kimseler birtakım görüntüler ve renkler gördüklerini söylemektedirler. Bu arada unutmuş oldukları bazı duygu ya da düşünceleri ortaya çıkabilir. Reiki uygulamaları esnasında hiçbirşey hissedilemeyebilir de. Bu, Reiki uygulamasının fayda etmediğini göstermez.Uygulamanın sonunda şifayı alan kişi kendini tazelenmiş ve dengelenmiş bir ruh halinde hissetmekte ve hayata bakış açısı olumlu bir şekilde değişmektedir.

REİKİ HERKESE UYGUN MUDUR?


Reiki herkese uygundur.Herhangi bir inanç sistemi ya da özel bazı yetenekler gerekmez.Belirli bir grup ya da topluluklara ait değildir. Reiki'yi öğrenmek için akademik bir düzeye sahip olmanız gerekmez, çünkü Reiki bir bilince sahiptir ve nereye akacağını bilir, onu uygulamak için bir şifacı olmanız gerekmez, çünkü Reiki kendi başına bir şifacıdır.İlk uyumlamayı aldıktan sonra Reiki'yi kullanma yeteneği ve gücü, yaşamınızın sonuna kadar, hatta yaşam ötesindeki alemde de büyük bir ihtimalle sizinle beraber olacaktır.Reiki'yi ne kadar çok kullanırsanız zamanla o kadar güçleneceğinizi ve ondan fayda göreceğinizi fark edeceksiniz.


REİKİNİN VARLIĞINA NASIL İNANABİLİRİM?


Sonuçta evrendeki her şey sadece enerjidir. Bilim adamları katı maddeleri yakından incelediğinde, protonlar, netronlar ve elektronlara dönüştüğü, daha da yakından incelendiğinde ise enerjiden başka bir şeye dönüşmediğini görmüşlerdir. Reiki, kaynağı madde ötesi olup, madde düzleminde çoğunlukla ellerde sıcaklık olarak hissedilir. Sıcaklıkta bir enerjidir. Yani, bu enerji hissedilebilir ve vardır. Bu onu kaynağı madde düzlemi olan elektrik ve güneş ışığından ayırır. Ruhsal bir boyut katar. İnsanları şifalandırır. Varlığına inanmamak elektriğin varlığına inanmamak gibidir. Elektrik nasıl gerçekse, Reiki de bir o kadar gerçektir.REİKİ UYGULAMALARINDA BANA VE YAPTIĞIMM KİŞİYE ZARAR GELİR Mİ?

Hayır! Evrenin enerji sistemi zarar vermek için değil, hayat vermek için kurulmuştur. Enerji her bölgede sadece gerektiği kadar çekildiğinden tamamen güvenlidir.


BAŞKASINA ENERJİ VERİRKEN YARARLANIYOR MUYUM YOKSA BENDEKİ ENERJİYİ Mİ TÜKETİYORUM?

Tabii ki siz de yararlanıyorsunuz! Sizden hiç bir şey eksilmiyor, tam tersine artıyor! Unutmayın biz Reiki verirken bir kanal görevi görüyoruz. Evrenden gelen Enerji içimizden geçerek ellerimizden uyguladığımız
kişiye akıyor. Bu sırada kendimizin ihtiyacı olan enerjiyi de otomatik olarak alıyoruz.

HAYVANLARA REİKİ UYGULAYABİLİR MİYİM?

Tabii ki! Üstelik kedi, köpek, kuş gibi ev hayvanı dostlarımız Reiki uygulamasından çok hoşlanırlar. Yalnız, öncelikle kendilerinin ihtiyaç hissettikleri vücut bölgelerine sizin ellerinizi yönlendirirler ve yeteri kadar aldıklarında artık sizden kaçmaları normaldir. Hayvanlarımızın kanalları daha açık olduğundan el pozisyonlarımızda sürelerin çok daha kısa tutulması yeterlidir.

 

BİTKİLERE REİKİ UYGULAYABİLİR MİYİM?

Hem de çok etkili bir şekilde! Bütün ev, saksı, bahçe bitkilerine, ağaçlara, sebzelere Reiki uygulayabilirsiniz. Düzenli aralıklarla, mesela her su verdiğinizde bitkinin yapraklarına, gövdesine, toprağına ellerinizle dokunarak 3-5 dakika Reiki vermeniz durumunda birkaç gün sonraki görünüme şaşıracaksınız. Bitki tamamen ölü değilse yaşama dönecektir.

YİYECEKLERE REİKİ UYGULAYABİLİR MİYİM?

Evet! Yiyeceklerimizin de içinde yaşam enerjisi vardır. Yiyecek hazırlıklarınızı mümkün olduğu kadar ellerinizi temas ettirerek yapın. Pişmekte olan Yemeklerinize ve içeceklerinize ellerinizi kaplarının üstünde tutarak birkaç dakika Reiki uygulayın. Çoğu zaman farklı bir tat aldığınızı, daha doygun daha lezzetli olduklarını farkedeceksiniz. Bu yolla yiyecekleri arındırıyorsuz, enerji yüklüyorsunuz, yiyecek ve içeceğin elementleri arasında iç denge sağlıyorsunuz, besin değerini ve kalitesini yükseltiyorsunuz.

UZAKTAN UYUMLAMA MÜMKÜN MÜDÜR?

Uzaktan uyumlamayı anlamadan önce Reikinin doğasını öğrenmemiz yada hatırlamamız gerekiyor. Reiki enerjisi sınırsızdır. Reiki enerjisini kontrol edemezsiniz. Reiki enerjisi daha yüksek bir bilince sahiptir. Enerji aktarılan kişinin en yüksek hayrını bilir, buna göre şifalanma sağlar. Ve her şey niyet ile başlar.

Reiki de uzaktan insiye ile yakından arasında hiçbir fark yoktur.Fiziksel
bedene yapılan uyumlama ile hiçbir farkı olmayan uzaktan uyumlama öğrenciye vakit ve meddi açıdan kolaylıklar sağlar..Nasil uzaga Reiki verilebiliyorsa uzaktan da uyumlama pekala olur.Uzaktan reiki uyumlaması tercih eden dostlar bu eğitimi almak için iş kayıpları olmuyor.Dahası kilometrelerce yol gitmiyorsunuz. Trafikle uğraşmıyorsunuz.Kendi evinizin rahat ortamında rahat bir şekilde bu enerjilere uyumlanıyorsunuz.

 

 REİKİ BÜTÜN CANLILARA DOĞAL BİR HAK İSE İNİSİYASYON İÇİN NEDEN PARA ALINIYOR?

Reiki için para ödenmiyor ki! Ödenen para öncelikle Reiki Master’ın, sizin için ayırdığı zamanı içindir. Bu ödülden sizin de yararlanmanızı sağlamak için kendini hazırladığı ve geliştirdiği süre boyunca yaptığı, geçmiş maddi ve manevi yatırımına bir nebze de olsa katkıda bulunmanız içindir. Master’ın yaşamında Reiki, önceliği aldığından hayatını sıkıntısız
sürdürebilmesi için gerekli maddi koşullara ve para kazanacağı iş dünyasına ağırlık vermesi çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Ayrıca karşılığı verilmeden elde edilen şeylerin insan üzerinde minnettarlık ve ezilme duygularını birlikte yaşattığı görüldüğünden, alınanın karşılığının ödenmesi, karşılıklı ruh huzuru da sağlamaktadır. Bütün bu nedenlerle inisiyasyon için verileni, bir fiyat değil, Master’ın çabasının karşılığı ve takdiri olarak görmek uygun olacaktır.REİKİNİN İSLAM DİNİNDEKİ YERİ NEDİR?

Reiki bir din ve inanç sistemi Değildir. Reiki sadece fiziksel, zihinsel ve ruhsal bir iyileşme ve iyileştirme tekniğidir. Sadece İslam dini değil, dünyadaki herhangi bir inanç sistemine alternatif değildir. Reiki evrenseldir ve bir din gibi özellikleri yoktur. Dünyada milyonlarca insan Reiki uygulamaktadır ve bu insanlar farklı toplumlardan, farklı kültürlerden ve farklı dini inançlardan gelmektedirler. Reiki insanların kendileri ve inançları arasındaki ilişkiyi desteklemekte ve beslemektedir. Evrende varolan enerji Allah’a aittir ve Ondan geleni kullanırız. Bu nedenle Reiki enerjisini dinle bir tutmak doğru olmaz. Reiki uygulamaları dinimizle de ters düşmez.     

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam162
Toplam Ziyaret854724
SHOPIER

Site Haritası